ייעוץ זוגי

"הנפש כדי לפגוש בעצמה זקוקה לאדם נוסף מולה"
אפלטון

אתגרים ומשברים ביחסים זוגיים הם טבעיים כחלק מהיות בני הזוג שונים זה מזה: בעלי רקע שונה, צרכים שונים, אמונות שונות, ערכים שונים, ותרבויות שונות.

לרוב האתגרים יצופו בעקבות: מערכת ציפיות שונה, יצירת משפחה,מעבר מקום מגורים,קריירה, התערבות המשפחה המורחבת,משיכה מינית ופערים בחשק המיני בין בני הזוג.

דפוס התקשורת האישית של כל אחד מבני הזוג הוא זה אשר יכתיב את ביטויי המשבר.

קשר זוגי בחיים

חיבור זוגי רומנטי נוצר על בסיס שונה בין זוג לזוג.

כל קשר הוא עולם ומלואו ושונה מקשר אחר בעוד הדפוסים של אדם ילכו עימו מקשר לקשר.

זוג חולק רגשות אהבה ומחליט לקשור את חייו יחד ולעיתים להקים משפחה. מדובר בהבטחה והסכם בין אנשים ומשפחות בתקווה לחיים מיטיבים במשותף. בתהליך הייעוץ אנו נבנה ביחד מקום מוגן ובטוח בו כל אחד יוכל לחוות גדילה, צמיחה והתפתחות אישית ומשותפת בקשר

מטרת הפגישה הראשונה היא להכיר אתכם ולהתחיל לעבוד על הזוגיות בצורה ברורה ומובנית. במהלך הטיפול אני יכולה להיפגש הן עם בני הזוג יחדיו או עם בן/בת הזוג בנפרד.

זוגיות כמו החיים היא מעגלית,משתנה וכל הזמן בתנועה,נפרדות למול סנכרון,איזון בין העולם האישי של כל אחד מבני הזוג לבין היצירה המשותפת ותקשורת מקרבת

תאפשר לחדש את ברית האהבה בכל גיל ושלב במערכת היחסים

קצת עלי

יועצת זוגית בוגרת מכללת בראשית

מחנכת למיניות מיטיבה בוגרת דלת פתוחה

עוסקת בתחום כעשור

אמא לשלושה

יועצת מקצועית, מנוסה, רגישה ויצירתית, ממוקדת בייעוץ זוגי על רקע אתגרים במיניות ובאינטימיות.

תקשורת זוגית מקרבת

תהליך הטיפול במשבר הזוגי מציב לכל אחד מבני הזוג שאלות בסיסיות על: בית, אהבה, מטרות בחיים,

קריירה ועוד. בדיקה מחודשת של: מה חשוב לי? מה משותף ביני לבין בן הזוג?

היכן הדפוסים החוזרים שלנו כזוג מחזירים אותנו חזרה לנקודת המשבר?

למידה והיזכרות מחדש ב"ריקוד" הזוגי

בתהליך הייעוצי כל אחד מבני הזוג עובר תהליך הבנה של חלקו ואחריותו במשבר והצורך שלו לקבל תמיכה מבן הזוג על חלקו זה. בני הזוג מתנסים בתמיכה הדדית במרחב בטוח ולא שיפוטי!

 נפרדות בריאה-רבים טועים לחשוב שכאשר אוהבים אמורים או צריכים להרגיש ולדעת כיצד בן הזוג שלי חש,חושב,מרגיש וכיצד יגיב לסיטואציה. 

אם בעבר ידעתי דברים אלו כך זה יישאר לכל מהלך חיינו המשותפים. עם זאת, בפועל לכל אחד מאתנו אישיות אחרת, מיניות שונה, התפתחות אישית שונה, חוויות אחרות. על מנת לפתח ולשמר מערכת יחסים זוגית טובה יש לחזור ולחלוק חוויות, לתאם ציפיות, לברר רגשות ולערוך שינויים לאורך כל חיי הזוגיות בתדירות גבוהה בהתאם לצרכים.בתהליך הטיפול אנו נתנסה כיצד לבנות מערכת יחסים בריאה הנותנת מקום לכל אחד ומאפשרת את השמירה של הביחד. כל משבר שמטופל מחזק את הזוגיות והאישיות של כל אחד מבני הזוג. משבר שאינו מטופל מחליש את הזוגיות ומשאיר משקעים קשים גם אם חיי הזוג נמשכים.

לטיפול זוגי ניתן לפנות בכל שלב בחיי הזוג:  לפני מיסוד הקשר, לאחריו, כאשר עולות שאלות סביב עתיד הזוגיות, או כאשר התחושה היא של חוסר סיפוק מתמשך ו"תקיעות" בקשר. הטיפול יועיל לזוגות בתחילת הדרך המשותפת, כמו גם לזוגות שעברו דרך ארוכה ביחד, זוגות שזהו להם פרק ב', זוגות חד מיניים ועוד.

לפרטים נוספים